| miki_1602 a întrebat:

as vreau sa aflu mai multe despre emo cine ma poate ajuta? plz fundita+vot happy

Răspuns Câştigător
| Alice a răspuns:

Termenul de �emo� vine de la "emotional" care ne poate duce, eventual, cu gandul la acele persoane ceva mai sensibile, afective, si usor de impresionat.
�Emo� este, de fapt, starea pe care persoana ce se considera astfel o are datorita unor deceptii peste care nu a putut trece (in cazul unora) sau datorita simplului fapt ca �filmul a fost prea frumos pentru a se termina astfel� sau a unor versuri �ce deprima� (in cazul altora).
Cert este ca aceasta stare nu apare doar de dragul de a fi �emo� ci, dupa cum au demonstrat si unii specialisti in domeniul psihologiei, de pe urma unor traume ce au modificat modul de a gandi, de a actiona
1. Cel mai de c*c*t este faptul ca sunt niste copii deprimati
2. Genul muzical care-l asculta ii face asa, so asta e cel mai aiurea
3. Se automutileaza
4. Modul in care se imbraca e de hamster cu stil
5. Doar parul pare a arata mai bine la unele fete, nu si cele care au un cuib de ciori acolo.
6. Nu e mare diferenta intre emo kid si emo girllaughing in emo kid era inclus si emo girl si emo boylaughing
Soo, in general doar la capitolul "freze" stau bine acesti frustratibig grin.

6 răspunsuri:
| TraficantaDeFunde a răspuns:

Pai ce e de stiut... le place durerea, le plc sa sufere sa se taie nu se distreaza niciodata, daca sunt suparati se sinucid rolling on the floorFRAIERI adica rolling on the floor

| alinanicoleta99 a răspuns:

Http://www.realitatea.net/......81476.html
"Emo" de la emotional. Este prima explicatie pe care o citesti pe site-urile create de adolescentii care se proclama generatia emo. A pornit, ca mai toate curentele, din muzica, si s-a extins la haine, machiaj si chiar stil de viata.
http://www.emo-kids.ro/

| blueprimrose a răspuns:

Gooogle it! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ti.-ai baga un degetel in pasarica si ar fi mai bine

| noemi_4211 a răspuns:

Si eu sunt emo dar nu ma imbrac ca ele numa frizura am si pierce.