| Hslsks a întrebat:

Dacă am media de admitere 6.60, iar liceul respectiv are ultima medie de intrare 7.17, pot intra?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

... Nu poti estima lucruri de genul pentru ca difera de la an la an in functie de ce medii au ceilalti candidati si unde vrea fiecare sa intre.

| Lostlyric a răspuns:

Sanse foarte putine. Cand se face repartizarea, alege prima varianta acel liceu. Apoi, in ordinea in care iti doresti, celelalte licee. Alege pe urmatoarele locuri unde ai vrea sa intri in cazul in care nu ai avut nici o sansa sa intri la cel de pe primul loc.