| kittyKatAlawaysHappy a întrebat:

Dau FUNDA! E foarte important! Va rog muuullt un sfat sau o parere!

o prietena de-a mea are o mica mare problema si imi doresc enorm sa o ajut. Si va cer ajutorul la randul meubatting eyelashes big hug
Deci ei ii place f mult de un baiat cu un an mai mare ca ea(13 ani) si baiatul acela, n-a mai stat in ultimul timp in grupul ei de prieteni, a inceput sa stea cu cls lui, inainte petrecand mai mult timp cu cls ei. Ea ar vrea sa-l intrebe mai pe ocolite daca o place sau daca ii place de cineva, ca ei sunt prieteni si ea crede ca daca l-ar intreba de cine ii place, el i-ar spune. Intrebarea este cum sa il readuca printre prietenii ei, si cum sa il prinda singur... daca nu prea reuseste? Ea spera sa o placa, insa nu are deloc incredere in ea si zice ca nu s-ar uita la o fata ca ea, desi ea este f frumoasa, isteata si super de treaba. Mereu au fost baieti care sa o placa. Este o fata extraordinara si o prietena super adevarata! El o priveste mai altfel, ea si-a facut curaj intr-o zi si l-a intrebat daca vrea sa mearga impreuna cu gasca ei(si a lui) in centru, in oras. Iar el se toto apropria mai mult si o privea... iar ea se topea din ce in ce mai mult. Asta din ce mi-a povestit.

Va rog fumos! Deci cum sa il readuca pe langa ea, daca relatiile s-au mai racit? Si cam ce moment de la scoala ar fi bun pentru. a-l intreba? Si sfaturile sunt bineprimite daca aveti.

Dau funda la raspunsul cel mai folositor pentru ea si vot la toate!

P. S: sper ca nu v-am plictisit

Răspuns Câştigător
| andreea171998 a răspuns:

Nu,nu m-ai plictisit. Poate sa aiba niste prieteni comuni si acestia sa ii spuna lui ca.''Uite ce am auzit ca lu(nume) ii cam place de tine''' tu o placi? stii, adica ceva care sa o ia pe ocolite, stii.si asa sa le faca ei lipeala

1 răspuns:
| Alexa_9443 a răspuns:

De la primele 5 randuri m`a luat somnu`winking rolling on the floor