| hahiha2o1o a întrebat:

e vorba de un baiat care e cel mai bun prieten al meu.intr-un timp incepuse sa-mi placa de el, i-am spus si el mi-a spus ca sunt cea mai buna prietena a lui si nu vrea sa ma piarda. a trecut mult timp de atunci, nu s-a intamplat nimic, doar ne-am continuat frumoasa prietenie. dupa ceva timp, intr-o zi, m-am trezit cu intrebare de la el:daca te-as intreba daca vrei sa stai cu mine, u ce-ai zice? ma luase prin surprindere, asa ca i-am zis:nu e ca nu vreau, dar mie- teama sa nu ne certam. daca va fi ceva in viitor sa fie, daca nu, nu.si el a zis ca si lui ii e frica de cearta si ca spera sa fie ceva in viitorul apropiat.de atunci nu am mai vorbit despre asta.fiind cei mai buni prieteni, ne spunem totul, cu toata incredereahappysi noi ne spunem mereu de cine ne place. urmatoarea zi la scoala imi spunea ca ii place de nu stiu cine si nu stiu ce. dar daca deschidem sub ala de noi, ma intreaba mereu daca vreau sa stau cu el, dar sincer, nu pot spune da, pentru ca nu vreau sa-l pierd... ce sa fac?sadtin mult la el:XMULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| sellenaD a răspuns:

Din cate se vede u ti la el mai mult decat la un prieten si cred ca ar trebui sa ii zici ''da'' e pacat sa il pierzi de frica sa nu te certi cu el.Relatiile ar trebui sa se bazeze pe prietenie si ar trebui sa t bucuri ca ai aceasta ocazie pentru ca asa aveti incredere si va cunoasteti deja. Cearta se poate evita daca ambele persoane tin la cealalta se presupune ca ajungand sa fiti prieteni ati mai facut compromisuri lasand uneori de la voi.Eu,sincer, cred ca ar fi bine sa treceti peste toate fricile si sa faceti ce simtiti.Multa bafta!:*

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Daca nu vrei sa-l pierzi atunci spune-i DA ca daca o tii cu NU in brate alta se va inainta si atunci chiar ca il vei pierde, in viata trebuie sa incerci si ambitia e importanta pentru a duce treaba pana la capat.