| ღAnaღ a întrebat:

Sall TPU,
Vreau si euu statusuri de dor, speranta k se va intoarce ..pls.
MULTUMESC ANTICIPAT :*love struck

2 răspunsuri:
| papusica987 a răspuns:

1. Dorul e un sentiment greu de definit. Dorul inseamna sa te gandesti cu placere si in acelasi timp cu tristete la fiinta iubita, cand ea nu-ti este aproape. Dorul e semnul unei trairi intense, e in acelasi timp duiosie si durere, un foc ce-ti arde inima, o boala care te sfarseste. Dorul inseamna transfigurarea fiintei iubite in absenta ei, e dovada prezentei ei de nesters in sufletul si constiinta ta. Dorul e un sentiment greu de descris, dar – cum fiecare l-a simtit – fii sigur ca orice mesaje de dor vei trimite, ele vor ajunge direct la inima fiintei iubite. Pentru ca cei care se iubesc se simt ca doua jumatati ale aceluiasi intreg, fiecare traieste in mod acut lipsa celuilalt, fiecare il poarta pe celalalt in sine.

2.Esti prea departe ca sa te pot vedea, prea departe ca sa te pot atinge, si totusi atat de aproape de inima mea… de visele si sperantele mele… Mi-e nespus de dor de tine si numar orele pana cand buzele noastre se vor intalni din nou…

3.Esti plecat si ma trezesc cu ochii in lacrimi ca nu te simt alaturi de mine… Totul pare trist, ratacesc fara rost prin locurile prin care ne plimbam amandoi… Orasul imi pare pustiu fara tine si inima imi plange de dorul tau…

4.Dorul de tine ma inspira si ma indeamna sa visez departe… la povestea noastra de dragoste si la cat de fericit voi fi cand am sa te simt din nou in bratele mele…

5.Te-am iubit dar tu ai plecat, mai lasat cu inima distrusa, acum tu poate nu-ti mai amintesti de mine, te iubesc dar nu stiu daca asta conteaza pentru tine
cam atat am gasit.

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute