| marian9313 a întrebat:

Sall,vreau sa imi vopesesc pedalele de la bicicleta, capacele de la suspensie si multe altele cu spray verde(tin sa spun ca sunt din aluminiu)si nu prea stiu cum sa vopesesc cu spray-ul si ce m-ai imi trebuie pe langa spary, pentru o vopsire cat m-ai buna si sa fie si de durata.Nush daca imi puteti spume cam ce ar trebui sa m-ai cumpar in plus si daca se poate sa-mi spuneti toate etapele unei vopsiri cat mai bune cu spray.

1 răspuns:
| Adryano_Don_1986 a răspuns:

Da. Nu trebuie decat sa freci piesele pe care vrei sa le vopsesti cu smilgher mai finut, dupa care le degresezi cu diluant sau degresant si pe urma le vopsesti cu sprayul, vezi sa nu scurgi vopseaua.