| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 14 ani si sunt baiat. Ieri mi-am facut o prietena, ea a facut primul pas si a fost putin jenant pentru mine dar mna, anyway, ne-am spus ca ne placem si dupa eram ceva gen: "Si acum ce facem?" era prima noastra relatie si nu stiam ce sa facem, mai pe seara ne-am sarutat (a fost mai mult un pupic inclinat pe buze si nu ne-am priceput deloc, astept si pentru asta sfaturi va rog) problema este ca eu vreau doar sa experimentez lucruri, nu vreau ceva super serios, de durata poate dar serios nu, adica nu vreau sa ne stresam zilnic cu mesaje incontiniu pentru ca mie nu mi-ar placea, desi mereu am crezut ca am nevoie de o prietena sa stau si eu de vorba cu ea si am crezut ca sunt pregatit pentru asa ceva dar ieri mi-am dat seama ca nu sunt deloc pregatit si nu vreau ceva serios! Vreau doar sa ne sarutam sa ne mai tinem de mana si mna, poate facem si ceva impreuna, dar nu vreau ceva foarte strict si serios si nici nu vreau sa vb in fiecare zi. Parintii nostri nu stiu de noi si nici nu vrem sa le spunem. Ea m-a intrebat ieri daca vreau ceva serios si de lunga durata si speriat am zis ca da pentru ca nu am vrut sa se supere sau ceva. nNe cunoastem de 3 zile, destul de putin. Problema este ca as vrea sa stiu daca ar trebui sa ii zic asta (explicati-mi voi va rog cum sa o fac pentru ca nu vreau sa se supere sau sa fie trista) sau sa las lucrurile asa sa vad cum decurge in continuare tinand cont ca o sa ne intalnim destul de rar (stam departe) si are 13 ani jumatate. Va rog ajutati-ma, dau funda puncte si tot ce se poate da (nu stiu exact cum functioneaza TPU happy ). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

înseamnă că nu-ți place fata cu adevărat

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu știu ce înseamnă "poate facem și ceva împreună"!?
Da, consider că trebuie să îi spui exact ce simți, chiar dacă tu crezi că se va supara, pentru că altfel îi dai speranțe. Apoi ajunge să se îndrăgostească și de abia atunci tu îi spui că de fapt tu nu vrei nimic serios dar nu știai cum să îi spui. Comunicarea este cea mai importantă. Văd că ai apreciat răspunsul cum că înseamnă că nu îți place cu adevărat. Dacă nu îți place ar fi cazul să îi spui că nu cauți nimic momentan și că nu ai știut ce să-i spui ca să nu se supere.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca vrei sa stai cu ea doar pentru sarutari si tinut de mana, ar trebui sa-i spui asta. Nu stiu cum poate sa decurga o relatie la 14 ani...sunt slabe sansele sa ajunga sa fie ceva serios si de durata.