| Culcus a întrebat:

Salut, am 16 ani si sunt invitat la vreo 2 majorate, iar eu nu am mai fost si marea mea problema e ca nu stiu sa dansez, adică la nunti si botezuri am fost dar dansam doar sarbe, hore din astea care au miscari standard, dar daca imi pui o melodie oarecare nu stiu sa ma misc gen sa improvizez si daca incerc mi-e rusine ca poate ma fac de ras, ce pot sa fac, ca nu pot sa stau pe scaun toata seara? Ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

La majorate sunt si sârbe si hore, iar pe melodii random dansează cum simti, nimeni nu va sta sa te analizeze

| MPersephone a răspuns:

Nu te vei face de ras, pentru ca fiecare va fi concentrat pe sine. Dar in cel mai rau caz vei sta pe scaun si iti vei gasi pe cineva cu care sa vorbesti, fara sa dansezi.

| AlexandruInu a răspuns:

Frate... Chill te lasi purtat de melodie, te uiti in jur, ai sa vezi ca jumatate nu vir fii pe ritm, trebuie sa te distrezi, nimeni nu o sa stea sa te analizeze. In majoritatea cazurilor melodiile de la majorat sunt cu tenta de percutii, dai frumos din solduri... Usor. Fara sa te chinui prea mult, mai bagi un pas in fata, mai dai din umeri, lejer