| Andrei11789 a întrebat:

Salut.
Am 17 ani si 1. 73cm înălțime, ma simt complexat, cred ca sunt putin scund și problemă este că ma tot gandesc daca mi-as face o iubita de 1.68-1.70 înălțime și am merge la un eveniment de ex... dacă și-ar lua niște tocuri de 10cm sa zicem, cam asa se poarta, ar fi mai înaltă...voi ce credeti? Fetelor, ati fi împreună cu un băiat doar cu putin mai înalt decât voi? Nu vreau răspunsuri gen: dragostea conteaza si alte chestii.Normal ca da, dar și chestia cu înălțimea conteaza.Astept multe păreri

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intrebarea LOGICA, RATIONALA care in acelasi timp este absolut NORMALA se refera la inaltimea iubitei tale? Consideri ca o fata care este de statura MINIONA si are inaltimea de circa 157- 163 cm, fiind mai scunda cu circa 10 cm fata de cea amintita de tine, este mai putin atragatoare, frumoasa si apetisanta in cazul in care se incaltata cu pantofi cu tocuri ''cui'' de 10 cm si ar ajunge la o inaltime apropiata de a ta? Oare care parere este mai putin logica si/sau rationala? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza da si inaltimea pentru unele, dar de ce ti-ar pasa de fetele care le intereseaza inaltimea?
Ai de alege dintre o gramada de fete, cel putin cateva nu o sa aiba nici o problema, chiar daca sunt mai inalte decat tine cu cativa centimentri.

Ce cred eu e ca e super stupid sa fii complexand in legatura cu ceva care nu poti schimba, de cele mai multe ori conteaza increderea care o ai in tine daca simti complexe si te simti cumva inferior ca vai doamne e putin mai inalta o tipa ca tine(ceea ce e de-a dreptul stupid sa ai complexe fata o de fiinta mai slaba ca tine dpdv fizic).

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Eu am 1, 55 la 19 de ani...

Si sunt mai inalta pe tocuri de 15 cm decat tipul de care imi place care are 1, 65 si tot il plac mult. Inaltimea nu conteaza. Conteaza tot combinat. Nu doar o parte

| OdetteSs0000 a răspuns:

Sunt cu un băiat care cred că e mai înalt decât mine cu 5-6 cm, eu având 1, 56. Stai calm, nu cred că ar vrea ea să își ia tocuri de 10.