| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 17 ani si am un grup de prieteni cu care ma inteleg foarte bine.

Am iesit saptamana trecuta in discoteca si ne-am distrat noi intre noi, 5-6 inși, si ca de obicei eu am fost primul care a plecat devreme...

Problema e că, nu știu sa dansez si nu vad rostul zbenguielii din discoteca. Prietenii ma tot intreaba "De ce nu iesi ba si tu la discoteca? " "Hai ba la disco, bem, ne distram"

Nu stiu sa dansez! ma simt penibil cand ma zbengui pe acolo... ce sfaturi imi dati? ma "plictisesc" in discoteca, dar acoo sunt toti prietenii mei...

Sfaturi! (in`afara de "nu te mai duce la discoteca!")

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca esti timid, nu stiu ce sa iti zic...incearca sa te distrezi, dansul inseamna exteriorizare.incearca sa te simti bine

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu nu m-as duce niciodata la discoteca!
acolo sunt numai pameni care fumeaza, bea, si se zbenguiesc exact asa cum ai spus si u!
da, acela nu e un dans, doar dai din fund si ridici mainile in sus!
pa-pa!love struck

| Vizitiul a răspuns:

Incearca sa le explici prietenilor tai ca oamenii sunt diferiti. In cazul acesta depinde de firea fiecarui om in parte. Nici eu nu le am cu dansul. Ma pot distra si fara sa dansez, ma rezum la un pahar de vorba si unul de bautura. Ai o retinere pentru ca nu stii sa dansezi, daca ai stii nu ai mai avea retineri. Retinerea de care vorbesc implica si rusine. E normal ca prietenii tai sa te invite la dans, s-ar simti aiurea daca n-ar face-o. Asta denota ca le pasa si de tine. Adica, chiar daca ei se simt bine, nu uita de tine. E un gest frumos din partea lor. Poti raspunde acestui gest in felul acesta: "Nu, multumesc, ma simt foarte bine privindu-va!" O sa te inteleaga daca-ti sunt prieteni!

| GabitzaQlove a răspuns:

Punetzi un prieten fff apropiat sa te invetze sa danseszi (dar unu care stii ca nu va rade de tine sau le va spune prietenilorwinking )