| CriCri04 a întrebat:

sunt ingrozitor de trista. am incheiat anul scolar cu o excursie cu clasa la Durau unde ne-am distrat incredibil de bine, si acum cand stiu ca nu o sa ii mai vad pana la toamna, ma apuca supararea. ziceam noi ca o sa ne vedem oricum, dar nu ne putem vedea zilnic toti sa ne distram asa cum facem de obicei. si asta e singurul lucru pentru care imi placea la scoala. in rest cu parintii nu ma inteleg foarte bine, ma obliga sa merg la tara. pur si simplu nu stiu ce sa fac. ca sa ma mai inveselesc putin, ca nu mai suport! degeaba as vorbi cu parintii ca nu rezolv nimic, acolo la tara ma plictisesc, deci am nevoie de alta varianta. nu ma pot bucura de vara fara prietenii mei sad

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Bucura-te de faptul ca la tara mai ai pe cineva, mai poti respira aer curat si nu aer puturos de Bucuresti, bucura-te ca ai unde te duce in timp ce alti copii nu au. Asa ca - profita din plin! si apoi mai au si parintii tai nevoie sa fie singuri.

| CriCri04 explică (pentru ywar):

Merg cu parintii acolo, nu sunt copii de varsta mea, doar 5-6 ani, iar restul ma cred prea "oraseanca" ca sa am ce discuta cu ei. si nu ma accepta.

| DumiY a răspuns:

Buna!
La fel si eu, am incheiat anul scolar cu o excursie tot la Durau. App(tu de unde esti?) Din pacate nu au fost toti colegii insa cei care am fost am facut o mare zarva.

Nu trebuie sa te intristezi din cauza ca nu te vei mai intalni cu ei. Vorbeste pe mess, facebook, la telefon. Vacanta va trece repede si nu iti vei da seama. La inceput va fi mai greu pentru ca nu ii vei avea aproape si te vei plictisi singura la un moment dat.

In legatura cu parintii nu stiu ce sa zic...Incearca sa vorbesti cu ei si sa iesiti si voi pe undeva, nu doar la bunici. Va puteti duce undeva la o padure cu niste prieteni de familie sau rude.
Vara va trece repede si sigur vei gasi ceva sa faci, sa te distrezi.

Pa, pa!