| Deea :x a întrebat:

Am o micuta problema care ma "sacaie" la capusor zi si noapte si nu gasesc raspunsul, nu stiu ce sa mai cred. Este vorba despre cineva, pe care nu mi-l pot scoate din minte, oricat as incerca. Ne cunosteam din vedere, era prieten cu un var, dintr-un oras alaturat, unde obisnuiam sa merg la discoteca, in fiecare sambata. Nu-i dadeam foarte multa importanta, imi placea cum arata. Pana intr-o seara, cand a venit la mine si am inceput sa dansam, era o melodie lenta, de dragoste, a facut ce a facut si in 2 minute m-am indragostit, nu-mi doream sa se mai termine melodia, sa nu cumva sa plece. A urmat a doua melodie, a treia. Nu ne mai puteam desparti, ne-am sarutat ore in sir, era "divin" ce se intampla intre noi. M-a condus acasa, a doua zi ne-am intalnit, eram impreuna! Era tot ce imi puteam dori vreodata. Vorbeam ore in sir, ne intalneam in fiecare zi. Pana intr-o sambata, cand am mers la discoteca si am stat in grupul lui de prieteni, prieteni si cu mine de altfel, m-a luat in brate, iar ei au inceput sa rada. Probabil ca nu l-au mai vazut asa cu o fata. Eu m-am suparat si am plecat. M-am asezat si am asteptat sa vina si el, dar in zadar. A venit de abia dupa jumatate de ora, ne-am certat! A doua zi l-am sunat, ne-am intalnit, am stat 5 minute si a plecat, am incercat sa il sun dar imi dadea ocupat. Am mai vorbit prin sms-uri si ne-am impacat. Urmatoarea sambata nu am mai mers, a mers singur, si i-am zis sa nu faca prostii! Duminica ne-am intalnit si n-am mai stat asa cum stateam de obicei, cica veneau niste rude de nu stiu unde. Ok! Nu-mi mai dadea sms-uri si nici nu ma suna cum facea inainte. L-am lasat sa vad ce face. Urmatoarea sambata, era cu o fata! Ma gandeam ca e sora`sa sau o prietena, dar nu, dansa cu ea. Da, erau impreuna! Am mai vorbit prin sms-uri, ne-am certat, definitiv credeam. Pana intr-o saptamana, in care l-am vazut de 3 ori, eram cu prietenele, ne plimbam. I-am dat un sms gen "buna. ce faci? ai chef de o ieseala?" credeam ca o sa-mi spuna ca data trecuta "cine esti?" dar nu, mi-a zis "dar vrei sa iesi cu mine?". Ok, am iesit! A fost foarte frumos, mi-a zis ca a plans dupa mine si ca inca ma iubeste. A doua zi il intreb iar. Zice ca da si sa-i demonstrez ca il iubesc si eu. Ne-am intalnit a doua zi si ne-a cam luat valul. Credeam ca va fi altfel, dar nu... Nu imi mai raspundea la sms-uri si mi-am luat inima in dinti si i-am zis ca nu mai vreau sa aud de el si el a zis "Ma bucur.pa". Sambata asta, am mers la disco, am dansat, m-am distrat cu fetele, cu baietii. M-a chemat cineva din grupul lui sa dansez cu el, am dansat si toti se uitau la mine, ma admirau, si eram langa el, se uita la mine, imi zambea, nu ma lasa sa plec de acolo. A venit un prieten si m-a luat ca nah nu mai aveam cum sa ies. Am plecat... Dimineata, 3 sms-uri printre care si unu` de gen "nu te mai intereseaza de mine, nu? si mai spuneai ca ma iubesti. ar si numele lui" i-am dat sms, dar mai tarziu "mda" si am mai vorbit, dar erau sms-uri in care il tratam cu indiferenta "nu-mi pasa! treaba ta!" si el "asta e" si ii zic "asta e si o sa mai fie!" apoi el ma intreaba "ce o sa mai fie?" si i-am zis "pai oamenii se schimba, uita, merg mai departe." el "hai ca vorbim mai tarziu ca acum nu mai pot" si i-am zis "lasa, nu mai conteaza". ce sa cred? eu inca tin la el, il iubesc, dar. nu stiu ce sa fac! help please!

Răspuns Câştigător
| Mya a răspuns:

Ma indoiesc de faptul ca intr-adevar nu mai avea mesaje.Intre voi e o lupta de orgolii.Nu ai facut nimic gresit, cel putin vei sti ca ai incercat sa refaci lucrurile, iar daca el nu este dispus sa treaca peste acele mici sicane, atunci e cazul sa nu mai insisti, fiindca e genul caruia cu cat ii acorzi mai multa atentie, cu atat devine mai distant.

10 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Ai exagerat putin.Incepand de la seara in care prietenii lui s-au amuzat, iar tu i-ai tinut morala ca nu a venit repede dupa tine, ca un catelus, sa te impace.Este bine sa te respecti, ca vrei sa-l "pui la punct", dar trebuie sa o faci discret.Ai gresit de altfel si atunci cand ai dansat cu prietenii lui, nu genul asta de gelozie este benefic, risti sa capeti dispret.Si in ultima faza, uneori indiferenta este constructiva, dar moderata! Tu l-ai facut sa creada ca l-ai uitat si nu mai are nicio sansa, ai fost prea radicala, iar acum posibil ca el sa nu mai faca nici o miscare, iar sarcina sa-ti revina! Incearca sa reiei legatura, daca ti-e usor tot prin sms, care sa-i dea de inteles ca inca nu l-ai uitat.Insa nici sa-i declari iubirea, altfel va reveni cu acelasi aer arogant.

| madagascar a răspuns:

Asta nu e iubire, eu zic so lasi balta cat inca nu e prea tarziu

| 16.laura.16 a răspuns:

Va jucati unul cu altul si nu e bine.
Lasa sms -urile. Intalneste-te fata in fata cu el si da cartile pe fata!
Mai ales daca il iubesti! E pacat sa distruga orgoliu niste sentimente.

| jolie a răspuns:

Voi sunteti doi copii,, prostuti,, trebuie sa te intalnesti cu el si sa ai o discutie serioasa ce vreti unul de la altul pentru ca daca tu ii faci ambitie asta face si el si nu o sa terminati niciodata asta e lipsa de comunicare intreaba-l daca vrea ceva cu tine serios si gata daca da data viitoare nu mai fugi de el cand te simti naspa trebuie sa fiti o pereche puternica discutati ori de cate ori aveti cate o nelamurire daca nu o sa te intalnesti cu el sa vb o sa suferi asa mult si bine si o sa fii confuza si inca ceva nu mai dansa cu prietenii lui sa-i faci ambitie

| hai_si_tu a răspuns:

Ce frumos ai povestit.love strucklove struck Eu iti sugerez sa-i mai dai o sansa si sa nu mai fiti atat de copilarosi. Este foarte evident ca va iubiti si ar fi pacat sa se termine asa.

| Deea :x explică:

Hmm... cica azi iar am vorbit, l-am intrebat ce face si a zis ca bea un 3 in 1... l-am intrebat daca nu-mi da si mie si a zis ca ''iti dau. nu mai am mesaje.'' oare am facut bine?

| Deea :x explică:

Aseara am vorbit iar. mi-a dat un beep ieri si i-am raspuns, dar mai tarziu happy si seara m-a intrebat daca am vrut sa il sun sa-i ii zic ceva si i-am zis ca i-am dat doar un beep. off` cu cat as incerca sa gandesc si sa fac ceva, tot cu gandul ca ne vom impaca si ca tine la mine raman... Mya_Myhaela, cumva aceeasi parere o am si eu, dar sper, sau cel putin ceva din mine nu ma lasa sa cred ca il voi pierde si de uitat nici nu ma gandesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ma suna-l odata si intreaba-l daca te mai iubeste... spune cal iubesty si daca mai are o sansa cu tine dar nu uita cereti scuze!:da sa te ma yntalnesty cu el poate ay sanse da te may yubeste o sa te ynvyte yn oras...

| Trissy1 a răspuns:

Buna.Id meu : Trissy_Warrior. Deci e usor, uita de el, e ciudat, ati fost impreuna, si acum sa fiti doar prieteni, sau... dusmani! Dar pune capatul acestui,, joc"! Nu e un joc, adica e aiurea sa fiti impreuna apoi sa va despartiti apoi iar impreun si din astea intruna! Incearca sa ii explici ca a) il iubesti, dar nu poti uita de el ( daca vrea sa fiti impreuna spune-i sa nu mai stea cu alte prietene si sa-si controleze prietenii, sa nu mai rada de voi doi, sau sa nu se mai amestece cand va cerati. B) explica-i ca nu mai poti sa il uiti, dar inima te duce la el, dar totusi... te gandesti.ca nu e un joc! E realitatea in care nu e joaca! Adica ori o termini! Ca nu intruna te desparti, apoi te impaci cu el, iarasi va cerati! Si spune-i ca esti fata, si ca nu prea rezisti la sms - urile lui, sunt cam dure! Tratati-va de la egal la egal!

| extr3me a răspuns:

Parerea mea este ca el era doar gelos... Lasa naibii sms-urile alea si intalnestete cu el si spune-i ce simti