| MariusCosmin a întrebat:

Salut am 19 ani si persoanele din jurul meu sau obisnuit cu mine ca fiind o fire tacuta dar placuta. As vrea sa pot sa ma deschid catre mai multe persoane sa spun ce simt si sa nu mai fiu o fire inchisa, sa las alte persoane sa ma cunoasca asa cum sunt dar simt ca prieteni sau obisnuit cu mine asa, iar eu as vrea sa ma deschid si pentru a avea o viata sociala mai bogata, sa ma distrez si eu mai mult pentru varsta mea. As vrea ceva pareri cum ar trebui sa incep sa fiu o persoana mai deschisa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Mulți ani înainte. Dacă vrei să te schimbi fă-o,comunicarea este cheia.Ce te oprește să vorbești? ieși cu prietenii tăi,cere-le sfatul în legătură cu orice îți vine prin minte, sau, poate mai cunoști persoane care sunt ca tine, intră în vorbă cu ele, fă primul pas cum s-ar zice.Dar ești sigur că nu îți place cum ești?

| MadalinaAlexandra a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai o prietena adevarata si sa incepi ei sa ii spui totul despre tine, ca sa te obisnuiesti laughing Si pe urma daca aceea prietena este mai deschisa te va deschide si pe tine big grin fundita puppy dog eyes

| Mădălina279 a răspuns:

Oh, Marius. Trebuie sa fii nebun in viata! Trebuie sa mananci nu sa fii mancat. laughing 19. Eu am 14 anisori, si sunt o persoana foarte tupeisa si nebuna,. cate o data si foarte emotiva. Dar trebuie sa fii mai ''crazy'' cu oamenii din jurul tau. Asta o sa faca sa se apropie mult mai multe persoane in jurul tau! :** Incetul cu incetul. daca vei lucra la comportamentul tau vei realiza ca faci bine! Mult succes. happy