| casiii a întrebat:

am inceput sa scruiu o carte si chiar as vrea parerea voastra. :

Se vedea doar o umbra, doar o siluieta. El statea cu paharul de whiski si se uita in abis. Abisul acelea care nu se putea descrie. Era el sigur pentru eternitate. Paharul se goli, se uita in jos la podeaua goala de o culoare amaruie a cafelei, is. i umplu paharul privind cum nivelul lchidului urca, gandinduse daca golul din inima sa putea sa fie umplut la fel de usor ca un pahar de whiski. Acum o sa plece. O sa plece si de aici, ca sa vada, in zadar, daca chinul acesta se va sfarsi vreodata. Chinul care ii audcea de fiecare data in ochi lacrimi de singuratate. Singuratate ce va dura o eternitate. Dar unde sa plece? Exista oare acel loc pe pamant unde sa nu trebuiasca sa se ascunda? In locul acela ar vrea sa mearga, acolo unde lumea nu-l va mai vedea ca pe un monstru, si ca pe o persoana normala. Dar cum se putea "amesteca" printre ei, si ei sa-l perceapa ca pe un om normal daca el inasi se credea un monstru. Un monstru care nu putea traii sai iubi. Sa urcat in masina, nu se poate spune faptul ca el conducea, pentru ca el nu vedea autostrada, el vedea doar un abis intunecat, prin care stia ca trebuia sa treaca.

Este vorba despre vampiri si despre intrebarea care le apar in fata : " este oare alegerea corecta eternitatea?".

4 răspunsuri:
| alyna29 a răspuns:

Este chiar super, vrea sa vad continuarea daca se poate? te rog trimite-mi un mesaj privat te rog mult pup:*

| Gicuta a răspuns:

E ftt tareeeeee doar ca ai cam niste repetiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super tare. Mai continui?

| casiii explică:

Da, eu asa sper. si as mai vrea sa spun ceva pentru urmatoarele raspunsuri. Stiu ca sunt foarte multe greseli de ortografie dar m.am obisnuit sa scriu repede la calculator cecea ce se pare ca a fost un lucru negativ dar daca va iesi o carte atunci 110& voi verifica si de 100 daca este necesar pentru ca greselile de acum a"sa dispara".