| BVali a întrebat:

Salut, am nevoie de parerea unor oameni priceputi in domeniu daca este posibil. Am de gand sa urmez facultatea de inginerie electrica si tehnologia informatiei dar nu stiu care profil sa aleg, Tehnologia informatiei sau Calculatoare. Daca ar putea sa imi spuna cineva care e diferenta intre cele 2 si cu ce mai exact o sa te ocupi dupa terminarea facultatii. Multumesc

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La tehnologia informatiei se pune accentul pe partea de software... la calculatoare se pune accentul pe partea de hardware