| Word25 a întrebat:

Am o întrebare legat de paste, eu fiind slaba si nu-mi place sa fiu asa de slaba am început de câteva zile sa mănânc paste seara, deci pastele îngrașă? Eu le prepar in felul următor, pun pastele fainoase la fiert, toc ardei rosu si usturoi după care le prajesc cu sos de rosie sau cu bulion, ma rog... după care adaug condimente... piper ...delicat... Si ma rog ce mai am in dulap in bucătărie dar ies destul de bune, poate nu ma pricep asa de bine, dar cat se poate, deci ma ingras si asa? Adica ma refer daca contează mult cum le prepar sau indiferent cum le fac tot îngrașă, nu vreau sa-mi indicati alte chestii sa ma ingras sau alta reteta mai sofisticată, întrebarea e daca modul cum le prepar îngrașă happy fundaaa!

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nimic nu ingrasa, daca mananci cu masura si faci sport constant. Daca mananci o farfurie plina, atunci asteapta`te la asta.

| Axys a răspuns:

Acici depinde de organism.
Tu ar trebui sa mergi la medicu de familie sa i spui ca nu esti multumit de felul cum arati.
Si iti va da niste vitamine depinde ce sfat iti va da medicu.

| Axys a răspuns:

Nu trebuie sa iti fortezi organismul! ca iti faci mai rau.

| pufulescu a răspuns:

Ar trebui sa ingrase pastele asa cum le prepari, ai carbohidratii din ele plus prajeala de la sos. Prajeste si niste carne la sosul acela, mai ajuta cu ceva grasime.
Incearca si vezi ce se intampla, nu poate nimeni stii cum reactioneaza organismul tau.