| Capi a întrebat:

Salut am o problema care ma cam supara ma enervez usor cum pot rezolva aceasta problema

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Păi autocontrolul porneşte de la sine.
Dacă îţi impui să rămâi calm şi te controlezi, atunci nu te vei mai enerva aşa repede.
Consumi cumva băuturi acidulate sau cofeină? Şi acestea creează o stare de stres, disconfort şi agitaţie.
Pa-pa.

6 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Trebuie sa fii stapin pe tine insuti.Ai nevoie de motivatie si incearca sa fii calm.

| RisenAngel a răspuns:

Nu mai bea cafea, cola, energizante

| ÐiÐi a răspuns:

`Controleaza-te si cand esti nervos spune-ti singur : Calm, Calm, Keep Calm and carry on...Chestii din astea. Deci controleaza-te, daca incepi sa faci ce ti-am spus si in momentul ala te mai calmezi ai sa vezi ca o sa te schimbi. Totul vine daca vrei sa faci asata. Daca te vei controla 100% vei reusi, iar sa nu iti zici niciodata: NU POT. pentru ca nu exista happy.

Sper ca te-am ajutat.

| Capi explică:

Multumesc celor care ma-ti ajutat si la cei care au raspuns aiurea vedetiva de treaba

| gabytzzaLOVE a răspuns:

La fel sunt si eu si am rugat-o pe prietena mea sa ma plesneasca atunci cand ma enervez sau tip sau imi incruntez pumnul si numar pana la zece cu ochii inchisi
sper ca te-am ajutat@!

| Biterness a răspuns:

Omoara-te ca esti prea prost.