| lazaandreea a întrebat:

Salut am o programare la dentist dar mi-e frica asa ca as vrea sa stiu daca faci injectie mai simti durere?

10 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Pe mine una nu m-a durut si tot asa imi era frica dar acum depinde si de dentist

succes

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Nu mai simti durere.banuiesc ca depinde si de dentist... oricum succeshappy

| VladRO a răspuns:

Salut, si eu trebuie sa ma duc astazi sa imi scoata o masea, dar nu sunt adeptul injectiilor, mai bine da cu sprey happy dar, cum vrei tu, daca iti face injectie o sa te simti mai nasol toata ziua, o sa simti ca si cum ti-ar fi umflat foarte tare ceva in gura... dar sprayul trece repede, intr-o ora gata happy SI chiar daca doare un pic, nu dureaza mult, maxim 15 secunde happy poti rabda atat

| MissCamelia a răspuns:

Depinde de felul in care corpul tau reactioneaza la anestezie. mie de exemplu mi-a facut 4 si tot simteam pentru ca anesteziile locale nu tin la mine.prietenul meu e la fel k mine varsator si nu-i prind anesteziile, nici la dentist si a facut o operatie cu anestezi locala destul de serioasa si la fel, a cam simtit-o.

| RappK a răspuns:

Nu te doare injectia. o sa-ti amorteasca toata parte pe care o faci.big grin si nu mai simti nimic.doar k o sa-ti simti falca de 5 kglaughing

| Letytzy@ a răspuns:

Sal! Nu o sa ma simti durerea dupa ce iti va face injectie.Multa sanatate si bafta!

| mari_3334 a răspuns:

Eu am avut o carie maricica si nu m-a durut deloc cu anestezie.nici dupa ce a trecut efectul nu am simtit nimic

| koxatu a răspuns:

Daca primesti inectie nu mai simti nimic dupa acea.big grin dar se fac in ultimul caz sau daca pacienti vor sa stea linistititongue iti va amorti parea in care se va face injectia .va reveni in 6-7 ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă se face o anestezie locală, te scapă de durere.
După ce trece anestezia poţi să ai un mic disconfort, dar trece.
Anestezia se face numai dacă necesită.
La o carie mică, nu este nevoie pentru că durerea nu este prezentă.
Pa, pa.

| billy69 a răspuns:

Daca nu ai infectie la maseaua/dintele respectiv .atunci ingectia de anestezie isi face treaba foarte bine, nu avea frica! happy