| anonim_4396 a întrebat:

am primit preaviz de exmatriculare la scoala, caci am 24 de absente nemotivate. sunt in clasa a11a... si n`as vrea sa vada mama preavizul si vreau sa rezolv cumva problema. vreun pic de ajutor?

Răspuns Câştigător
| Chocolate a răspuns:

Vorbeste cu diriginta si directorul, promite-le ca ai sa te ti de treaba, ca nu vor mai avea absenta nemotivata de la tine si ca vei rascumpara greseala invatand si fiind cuminte, va mergewinking.

11 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Cumperi o scutire medicala e cam 5 ron si gata

| viatadecacatt a răspuns:

Continua sa chiulesti iti dai seama ca e bine ce faci.

| Sara a răspuns:

Ce?laughing Pfff la ce liceu esti? Sncer, acum nu mai e asa drastica faza cu absentele, nu stiu de cum ai preaviz deja... asta e, ori diriga ta primeste cereri de la parinte, pntr motivare sad

| r8driver a răspuns:

O scutire medicala ar fi buna... dar nu stiu de unde ai putea face rost, anainte era mai usor, acum nu stiu.

| dada a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... fa-ti rost de la diriginta data absentelor si fugutza la dr de fam pentru scutiriwinking big grin

| angella1972 a răspuns:

Vorbeste cudiriginta, desi cred ca nu sunteti in relatii foarte cordiale, si promite-i ca nu mai lipsesti de la ore, in schimbul ajutorului ei. apoi tine-te de cuvant, nu te juca cu scoala, mai ales ca esti in clasa a 11-a. e pacat. daca crezi ca nu te poti intelege cu diriginta, sigur ai o profesoara care tine la tine, roag-o sa insiste la diriginta sa te creada pe cuvant. un preaviz nu inseamna exmatriculare, ci amenintarea cu exmatricularea.

| Angellina a răspuns:

Dead.and.gone, eu te intreb un lucru si tu ma iei la misto. minte de oameni prosti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hi eu am 170 de apsente pe semestru si am primit preaviz cum naiba ai primit u la 24?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Naa la 24 ii media 8 la purtare da daca face preaviz ii ratata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ia-ti si u o motivare si motuveazale si pe alea 24

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow aiurea laughing la liceele de unde sunt eu poti sa ai si 20000 de absente nu iti zice nimeni nimic deci va dati seama ce scoala se face ...aiurea