| DCosminG17 a întrebat:

Salut.Am si eu nevoie de cateva sfaturi.Imi place foarte mult de o fata pe care nu o cunosc.Din pacate ea nu e prea activa pe social media(gen nu pune storyuri cu care pot interactiona-suna ciudat stiu) si nici nu avem prieteni comuni. Nu stiu cum sa intru in vorba cu ea. Nu ii dau mesaj cu "buna" pentru ca am primit numai seen cand am facut asta si ca sa vorbesc cu ea in viata reala eu o vedeam doar la scoala (si nici nu cred ca as fi facut asta fiindca sunt cam introvertit si nu prea am experienta).

Multumesc anticipat

9 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

Daca ai fi dorit cu adevarat sa vorbesti cu ea, te-ai fi apropiat de ea la scoala.
Cum vrei sa ai experienta daca nici nu incerci?

| Sofer a răspuns:

Daca are poze cu ea pe Instagram, dai inimioare si comentari. Si mai e si profilul tau. Sa ai poze faine, imbracat bine sa fii atragator.

| OldSoul a răspuns:

Daca nu poti interactiona prin storry-urile ei, ai putea sa te bagi in seama dandu-i redirect la o poza de a ei, si spunandu-i ceva legat de ea, sau de storry-ul ei.

| DCosminG17 explică (pentru MPersephone):

Crede-ma ca m-as fi apropiat de ea la scoala daca nu as fi atat de timid.

| Crisss7448 a răspuns:

Intreab-o de unde și-a luat o piesa vestimentara dintr-o poza cu scuză că trebuie să dai cadou unei prietene

| DCosminG17 explică (pentru OldSoul):

Nu e o idee rea dar cum am spus nu pune prea des story-uri

| DCosminG17 explică (pentru Crisss7448):

Asta e una dintre cele mai bune idei pe care le am auzit.Dar apoi cum sa continui? Adica o sa banuiasca ca e doar o scuza si nu vreau sa fiu cringe dupa

| MPersephone a răspuns (pentru DCosminG17):

Pai asta e si ideea. Invingi timiditatea. Nu e o scuza buna pentru un barbat.
Dar stai si te plange ca esti timid si astfel vei ramane singur si fara experienta.

| Crisss7448 a răspuns (pentru DCosminG17):

Intreab-o daca are idee ce iar place unei fete cași cadou in general... după sa zicem 3-4 zile îi poți spune că ideea ei a fost foarte buna.