| Andreiu68 a întrebat:

Ce parere aveti baieti cat si fete de a va baga in seama cu o fata necunoscuta? Mie imi pare ciudat, cauti o fata care arata mai bine, ii dai mesaj cu buna si dupa o intreb banalitati ce faci, unde inveti, cati ani ai, adica sa ii dai mesaj unei fete necunoscute pare putin ciudat si obsedat si eu daca primesc mesaj de la o fata pe care nu am mai vazut-o vreodata imi pare ciudat, obsedat si de banuit. Adica macar daca ai fi vazut-o vreodata sau sa schimbi 2 vorbe cu ea parca e ok, dar asa buna, imi pari interesanta vreau sa te cunosc, mie personal e cam ciudatel si nu o sa tina la vorbaz,nici nu raspunde, iti ei seen sau eu stiu ce. Spun asta deoarece prietenii mei ma tot seaca la cap ca sa vorbesc si eu cu o fata, ca am,, o varsta " si sa intru pe Facebook si sa vorbesc acolo, caut cu japca si, iar cu japca sa vorbesc. Voua cum vi se pare toata chestia asta? Eu nu cred in ea. Am 20 de ani si intreb deoarece nu am experienta de genul.

Răspuns Apreciat de Editori
| MtfkRebekah a răspuns:

Dacă ai "pus ochii" deja pe o tipa e si mai usor. Ca o fată iti voi da sfaturi exact ca unei prietene si din experienta proprie. Atentie ce urmeaza sa iti spun sunt trucuri din adancuri laughing) Dacă ai deja o țintă e si mai usor, verifica-i profilul de Facebook vezi pe unde face poze si daca recunoști locurile sau pe unde își da check in. Poti incepe sa frecventezi locurile(acum nu te du prin excursii de nebun). Chiar dacă nu va cunoașteți la un moment dat sigur isi va arunca privirea împrejur fa-o sa stie ca ai observat-o, nu intr-un mod ciudat. Noi simțim cand suntem privite. Dar nu iti doresti sa te creadă un ciudat. Poti incerca o privire interesată, susține privirea ei, nu iti feri ochii cand se uita, iar daca iti raspunde la acest simplu gest si ii mai surprinzi ochii asupra ta poti pur si simplu sa începi cu un mic zâmbet, daca zâmbește inapoi e de bine in general. Dacă până aici sunt toate bune poti avansa sa o saluți si sa mergi la ea. Iar de aici încep sfaturile care iti pot folosi atât pe domeniul virtual cât și real. Noua fetelor ne place sa fim băgate in seama. Să vorbiti cu noi. Să pari ca te interesează de fapt parerea noastra despre anumite subiecte sau in anumite situații. Ce facem sau chestii de genul. Tehnica de baza e sa fii curios dar sa nu sari calul. Ne place sa fim băgate in seama dar ne incită si mai tare cand sunteți indiferenți. Dar grija cu indiferenta sa nu ajungi in cealalta extrema. Spune-i glume, la inceput jucăușe si usoare si in functie de cum decurg discuțiile poti sari si la mai piperate. Întotdeauna sa menții discuția pe un teren de mijloc si nu te astepta la miracole de la prima discuție. Ne retine, ne place sa vorbim si sa povestim. Incearca întâi să îi fii gen acel prieten interesant. Nu o bombarda cu întrebări sau mesaje dar nici nu o abandona. Poti incepe cu cate un like la ce postează. Atentie! Ii dai la gen actuala poza de profil si cea mai recentă poza eventual tu chiar dacă te uiți până mai departe nu ii dai la toate dupa o sa te creadă disperat cel mult ii mai dai un like la o altă poza ceva mai veche. Ea își stie foarte bine cronologia pozelor asa va sti ca i-ai vizualizat profilul. Deja te va lua in vizor. Atentie! Tot acest proces durează nu e ceva ce e cu efect imediat. Cand postează ceva nou sau distribuie ceva nu ii dai like la orice. Selectiv. Din experienta cel mai bine te bagi in seama cu o ușoară gluma pe baza la ceva, la o poza, la o bluza orice fii creativ. Eviți in felul asta acel stînjenitor bună ce faci si etc. Gen nu stiu postează un Gif sau te legi de o poza de a ei si faci o remarcă drăguță si amuzantă. Nu poate fi prea greu sunt sigura si crede-ma ca de aici se pot incepe discuții interminabile. Plimb-o prin toate subiectele si mereu sa pari interesat de parerea ei sau de abordare. Si mai multe sfaturi sunt sigura ca as avea dar momentan cam astea. Sunt ciudate stiu dar crede-ma ca au o logica extraordinară pentru noi. Sunt niste pasi foarte simpli cu mari șanse de reușită. A si niciodată nu încadra o femeie intr-un tipar. Te pot surprinde mereu. Pe Facebook poate arata ca cea mai cuminte femeie din lume ce face probabil decorațiuni handmade dar in viata de zi cu zi poate lucra cu armament? si chiar si asa nu e exclus să îi placă brosele cu flori. A si cel, cel, cel mai bun sfat fii încrezător în tine chiar daca tu poate esti tot stresat si tremură șosetele in picioare ia si fii sigur pe tine. Ne plac bărbații puternici, usor impunători (atenție prin prezenta si postura nu te apuci sa bati cu pumnul în masălaughing ), bărbați ce sunt siguri pe ei. Ne fac să ne simțim bine, protejate si in acelasi timp micuțe drăguțe si puternice. Baftă!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu deja m-am plicitsit de mesaje cu "buna ce faci" deja imi scade interesul din prima ca-mi dau seama ce conversatie interesanta urmeaza sa fie. O metoda mai buna azi de bagat in seama e pe baza la stories. laughing Ii raspunzi la un story care ti se pare interesant, porniti de acolo discutia si continuati pe alte teme.

| RAY a răspuns:

Daca esti Barbat frumos da functioneaza, daca nu esti, nu are rost

| OldSoul a răspuns:

Subscriu cu ce a zis Adry05.

Si da, poate e ciudat, dar la cati dau mesaje... deja e ceva normal.
Dar normal nu inseamna ca e si bine.
Cel putin nu atat timp cat al 2-lea mesaj e "ce faci?" Ce poate sa faca o fata pe Facebook? sa se relaxeze, sa se uite prin newsfeed, etc, fii sigur ca nu face gogosi pe Facebook.
In rest, daca stii cum sa intrii in vorba, poate fi chiar usor sa mentii o conversatie cu o fata.
Daca te duce capul, totul e posibil.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca nu arati bine de tot nu va functiona startegia asta.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred la fel ca tine, dar poate ca funcționează pentru unele persoane