| fryda a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, acum o luna mi-am pus singura un piercing in buza inferioara, cu un ac de perfuzie rosu, xilina si apa oxigenata nu m-a durut deloc, insa am fost nevoita sa-l scot dupa 3 zile pentru ca ma rodea pe gingie(cand vorbeam sau mancam), am asteptat sa se vindece iar dupa 2 saptamani am strapuns din nou locul ( la 1 cm de primul)cu aceeasi procedura insa de data aceasta m-a durut foarte tare, mi-a curs sange iar apoi m-am infectat. l-am scos dupa 10 min.La ideea de a avea piercing eu nu renunt :-| dupa ce ma vindec, vreau sa-l mai pun o data ( la salon acum) tot in acelasi loc al buzei...ar fi riscant? asa, si oare voi scapa de primele 2 cicatrici? pls help

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

Salut! Eu te sfatuiesc sa nu ti-l mai pui in acelasi loc, fiindca ai vazut ce se intampla. Daca il pui a 3-a oara tot acolo, s-ar putea sa fie mai rau. Incearca in partea cealalta a buzei sau la cativa mm langa locul acela. Riscant nu e, daca ai grija de el dupa ce ti-l pui. Cat desper cicatrici, cred ca o sa se duca, cu timpul. Succeswinking!

1 răspuns:
| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Eu am la fel ca tine.Vai de capul meu ce'am patit.Nu puteam sa suport foarte tare, ma jena, dabea puteam sa vorbesc, imi curgea sange non'stop. Mi'au dat lacrimile, m'a durut enorm de tare, nu stiam ce sa fac, am fugit repede cu mama la farmacie ca simteam ca mor.Nu trebuia sa ti'l bagi tu singura, daca iti atingeai vreo vena ce faceai? Mai bine bagati in nas dar nu in locurile periculoase.Mai bine ramai naturala fara toate belciugurile.