| Tzutzy09 a întrebat:

Salut,am si eu o problema.Tocmai ai achizitionat un iphone 3 G de cateva zile, bateria tinea maxim 7 ore daca nu ma jucam(deci era dusa).Dar aseara era 23 % am scos cablul de date din laptop si l-am bagat in priza.In priza surpirza se stinsese, nu mai mergea.L-am lasat toata seara si imi arata dimineata pe ecran bateria rosie.Am incercat cu home+power si degeaba.Itunes nu il recunoaste. Oare o fii din baterie?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Eu cred ca este de la cablu. Ceva nu face contact acolo. Verifica cablu! Bateria oricat de slaba ar fi trebuia sa-ti arate ca incarca pe ecran.(inchide telefonul si baga-l la incarcat asa inchis intr-o mufa usb de la calculator)

| Tzutzy09 explică (pentru neluL):

Acelasi lucru, cred ca e din bateriehappy

neluL
| neluL a răspuns (pentru Tzutzy09):

Ai verificat cablul? E bun?

| Tzutzy09 explică (pentru neluL):

Da a mers pana aseara tot, l-am socos din laptop si candd sa-l bag in priza nu se mai aprindea.am incercat cu home+ power.E bateria rosie pe display si oricat las tine tot asa ramane