| anonymous1sau1nu a întrebat:

am un wi-fi de vreo 4 ani..am avut ceva probleme cu el cand il luasem dar l-am rezolvat pana la urma..si acum iar imi face figuri..de aseara cand voiam sa ma conectez de pe telefon zicea ca e imposibila conectarea.l-am lasat o noapte am zis ca poate isi revine..acum tot nu merge.l-am scos din priza i-am scos mufele le-am bagat inapoi..netul merge ca am bagat cablul dar wi-fi-ul nu...si imi apare beculet doar la power iar la resustul (SYS, WPS, WLAN 4, 3, 2, 1, WAN) nu-mi apare beculet si de obicei cand mergea aparea sys wps 2 si 1 dar acum nu mai merge si nu stiu ce sa-i fac.
Dau 300 de funde dar ajutati-ma ca mor fara netlaughing

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Dubios ca nu se aprinde nici-un alt beculet la el, poate s-a stricat routerul, daca poti, du-l la vreun prieten si incearca-l sa vezi daca face la fel, macar daca i se aprind si alte led-uri sa stii daca e el stricat sau ai vreo setare aiurea acasa.

| anonymous1sau1nu explică (pentru antimulte):

Beculetele nu sunt arse ca inainte sa-l scot din priza mergeau.dar nu ma puteam conecta la net.s-a intamplat ceva cu el.ori i s-o fi ars vreun chichita pe la el ori i-am facut eu ceva din greseala.dar nu-mi amintesc sa fi intrat in ceva.dar cred ca-l dau in ***** masii si imi iau altul

| Ax3LdeV a răspuns:

Sa faci upgrade la firmware e gratis! Eu am un router tenda n30 si mie tot imi facea figuri la puterea semnalului, asa ca am dezactivat wps ca imi lua mult din banda, Upgrade de pe saitul routerului

| SLS a răspuns:

Cred ca s-a stricat routerul din cate zici.

| anonymous1sau1nu explică:

Http://screenshots.portforward.com/......pgrade.htm

stiu de asta.dar scriu ip-ul de pe spatele lui si nu vrea sa ma trimita pe pagina aia..ca asa il rezolvam inainte.si stiu ca pot intra pe pagina aia doar pe internet explorer si nu vrea nici acolo