| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o problema.
Toti baietii de la mine din sat au skateboard si pennyboard.
Mie mi-a zis sa imi iau skateboard, dar mie nu imi place.
Pennyboard-ul este mai mic comod. Si rezistent.
Dar ai mei nu inteleg, costa ceva mai mult, si nu vor sa imi ia.
Ce pot face? Deoarece pennyboard-ul este pentru plimbat, iar skateboard-ul pentru scheme.
Cum o pot convinge sa imi ia? Sau este mai bun skateboard-ul? Asa zice un prieten.
Funda

Răspuns Câştigător
| Lukasz a răspuns:

Pai frate, incearca si tu sa strangi bani, nu doar de la mama si de la tata. Daca ei considera ca e prea scump, asta e frate! Si eu vreau Fifa 2017, dar nu vor, si inteleg.Fa-te util, si poate intr-o zii, vei avea si tu.P.S:Asta problema o aveam si eu, numai ca era cu biciclete laughing.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu trebuie să ceri ajutor la nimeni. Mulți oameni au nevoie de ajutor în gospodărie așa că oferăte să îi ajuți contra cost.

| AlexCristi97 a răspuns:

Sa iti ia o carte de gramatica in primul rand. Nici nu imi vine sa raspund dar voi face un efort.
Doar pentru ca toti baietii "are" nu trebuie sa "are" si tu, poti gasi altceva... Sau daca vrei neaparat sa "are" si tu unul, aduna-ti bani. Lucreaza pe la vecini sau gaseste-ti un job adevarat.