| 358ili a întrebat:

am tableta Allview aldro 2 speed si nu stiu cum se descarca jocurile. Ajutati-ma! Funda

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Iti faci cont pe www.gmail.com daca nu ai, ca sa iti fie mai usor, apoi intri pe tableta la programe si acolo ai o iconita cu un triunghi orizontal colorat sub care scrie google play. Dai pe iconita, introduci mailul si parola de la gmail pe care tocmai le-ai facut pe gmail.com si intri pe siteul de descarcari si iti descarci d'acolo din meniul jocuri. Trebuie sa ai acces la internet ca sa poti sa faci asta. Si dupa ce te-ai inregistrat cu mailul in google play poti intra aici https://play.google.com/store/apps/category/GAME, te conectezi tot cu parola si mailul tau...si poti sa iti trimiti direct de pe siteul ala jocuri si programe pe tableta printr-un click. Succes!

1 răspuns:
| SheWasHere a răspuns:

Pentru a descărca jocuri ai nevoie de acces la internet.
Iti recomand sa intri pe google play si de acolo sa— ti descarci ce vrei (intai trebuie sa— ţi faci cont: e simplu si gratis).
Succes!