| Ene_Maria_Diana_1990 a întrebat:

Am terminat clasa a 8 a si am media de admitere 9.33. Nu stiu ce liceu din Bucuresti sa aleg pe profil mate-info (am si anexa pentru bilingv). Ce licee imi recomandati? Vreau sa se si invete, dar sa nu fie nici profesori prea invechiti si duri. Ce imi puteti spune despre Iorga, Cantemir, Neculce, Rosetti, Creamga Caragiale? Multumesc!

1 răspuns:
| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Du-te la liceul care te atrage cel mai tare,legat de profesori te acomodezi cu ei,eu am niste acrituri de profesori,dar m-am acomodat, si profesorii aia invechiti si duri daca inveti la materiile lor ajungi sa fi cea mai iubita din clasa; D, iar cu invatatul daca inveti si tu si citesti in plus acasa e totul bine si frumos, nu trebuie sa astepti mura in gura de la ei, poti acasa sa iei manualul respectiv si sa-l rasfoiesti si sa inveti.

Hai sa-ti dau un exemplu, eu am trecut intr-a 11-a si sunt la profil de bio-chimie, in a 9-a si a 10-a venea profa de bio la ora si ne punea un titlu pe tabla si 2 fraze si cand venea ora urmatoare dadeam test,eu acasa luam manualul de biologie deschideam la lectia respectiva incercuiam,subliniam, coloram si toate nebuniile, dar invatam, la test avea pretentia sa stim multe, pot sa zic ca deja profa ma adora, in clasa 9-a nu ma prea adora ca stateam cu capul pe banca sau stateam pe telefon.
Totul depinde de tine; D, iti urez mult succes, bobocel; 3