| AnduAndi288 a întrebat:

Salut.As vrea sa iau lectii de inot la Bazinul Olimpic Pitesti. Vreau sa ma dezvolt.Eu am 15ani fara 2 luni.Am un prieten care la varsta mea avea aceeasi inaltime ca mine(1.82) si a facut in jur de 2-3 luni inot si a ajuns la 1.90.Ce parere aveti credeti ca as putea ajunge la aceasta inaltime (1.90) daca voi lua lectii toata vara dar si in timpul toamnei si a iernii.Ce parere aveti? Cat costa un abonament sau o sedinta la bazinul olimpic cu profesor?

Răspuns Câştigător
| Andreea23r a răspuns:

Nu știu dacă e posibil să atingi înălțimea de 1.90.
E genetic. Ai putea să te duci la un endocrinolog care îți va face niște analize/teste care îți vor indica dacă ai putea să mai crești. Știu că ai doar 14 ani, dar uneori corpul se dezvoltă dintr-o dată și după stagnează. Dacă mai poți crește, bagă tare cu înotul și, totuși, chiar și fără creșterea în înălțime, sportul tot ar fi bun pentru sănătatea ta și ai avea și o formă fizică de invidiat.
1.82 este foarte mult. Te poți considera norocos și că ai ajuns până aici.
Spor

1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

O sedinta costa in jur de 15 lei si da ar merge sa faci atat inot pentru ca ar ajuta mult la dezvoltarea ta