| Altnume a întrebat:

Salut happy. cand esti operat.de apendicita cum se proc cum te adoarme si cate zile stai in spital mersihappy

Răspuns Câştigător
| Fluture14 a răspuns:

Depinde. anestezia poate fi totala sau partiala prin rahie.

la cea totala, iti baga un ser si adormi instantaneu, dar dupa ce te trezesti ti-e sete si vorbesti numai dodii ( stiu de la mine ), iar cea partiala se face in coloana si amortesti de la jumate in jos.

depinde de la persoana la persoana cate zile ramai internat. eu am stat vreo 4 zile in spital, depinde si cum te simti. si la o perioada dupa operatie te cheama sa iti scoata atele. asta daca te operezi "traditional". daca e cu laserul iti da drumul acasa la cateva ore. (: