| vicuta a întrebat:

Cine a citit "Romanul adolescentului miop" de Mircea Eliade? Ce va placut cel mai mult in acest roman?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

L-am citit pentru ca a insistat profa mea de psihologie. Titlul nu mi-a spus mai nimic, asa ca am cumparat cartea si am parasit-o.Am gasit-o la un moment dat si am zis sa o citesc. E o carte destul de complexa dar e foarte frumoasa. Vorbeste despre autocunoastere, acceptare, prieteni, reusita, esec toate in stil romaneschee hee

| kindness a răspuns:

Hei salut.este o carte extrem de frumoasa, iti recomand sa o citesti;

| adynutza_2816 a răspuns:

Eu l-am citit si mi-a placut mult mai ales felul in care a relatat autorul povestea tio recomand si o sa vezi daca iti place sau nu