| Vasilina a întrebat:

cine ma ajuta?big grin vreau sa scriu si cu literele care sunt cu semne(s, t, a) sper ca intelegetibig grin adica la a sa-mi apara si caciulita ceva de genu:d cum pot sa fac sa scriu asa?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

CUM SCRII CU DIACRITICE !
Start > Control Panel > Click pe change keyboards or other input methods > Click Change Keyboards > Click Add > Cauti Romanian (Romania) > Keyboard > bifezi Romanian (Legacy) ...Enjoy !
Acum pentru a comuta rapid între cele doua limbi, depinde de care vrei sa o folosesti, , poti folosi combinatia ALT + SHIFT.
Bafta !