| ndddiana a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe minehappy?
Vreau s fac un dvd cu filme si vreau s imi citeasca si subtitrarea.
Am facut un dvd. am pus intr-un folder filmul si subtitrarea dar cand l-am pus la TV, mi-a mers filmul dar subtitrarea nop.
S imi spuna si mie cineva cum pot s pun s imi mearga si subtitrarea si filmul straight face
Cn ma ajuta si pe mine plzz...raman datoareee:X
fundita:X

Răspuns Câştigător
| didu_5680 a răspuns:

Filmul trebuie sa aiba acelasi nume ca si subtitrarea -> ex: filmul are numele "Avatar", iar subtitrarea "Avatar.sub" sau "Avatar.srt" (extensia ". sub" sau ". srt" trebuie sa apara obligatoriu, dar doar la subtitrare).