| VladyCristian a întrebat:

happy Credeti in vise? E posibil ca unele vise sau previziuni sa se indeplineasca mai devreme sau mai tarziu? happy

16 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Da, am avut o dată un vis premonitoriu, unul singur dar bun! Mi-am visat o fostă colegă de serviciu, moartă într-un accident de circulaţie într-o intersecţie, în vis vorbea cu alte colege despre mine, dimineaţa nu mi-am putut aminti ce anume spunea, eram de-a dreptul disperată, eram convinsă că voi avea un accident de maşină dar mă gândeam că dacă aş fi reţinut cuvintele ei, aş fi aflat dacă voi supravieţui sau nu...trei zile mai târziu, când uitasem toată tărăşenia, mă aflam într-un taxi şi ne-am izbit de alt autoturism în aceeaşi intersecţie, totul a durat câteva minute, cele mai cumplite din viaţa mea-un cucui imens şi teama de maşini şi şofat au fost totuşi singurele consecinţe, cucuiul a trecut, fobia şofatului a rămas...Inexplicabil dar adevărat, aşa că da, cred în vise.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asa si asabig grin
Dar de multe ori s-a intamplat sa se adevereasca ce am visat intr-o oarecare masura sau sa visez o persoana si a 2 zi sa o intalnesc happy

| JustMe a răspuns:

Unele vise se pot indeplini inre-o oarecare masura, mai mica sau mai mare. Visele pot fi uneori un fel de premonitii. Mie mi s-au adeverit vreo 2 vise.

| Hmmmm a răspuns:

Salut! depinde... mie una mi-s-a intamplat sa se adevereasca ceea ce am visat intr-o oarecare masura, dar exact asa cum am visat eu niciodata.sicer eu nu cred in asa cevabig grin

| daii a răspuns:

Omul nu viseaza decat ceea ce poate realiza!
Da, eu cred in vise.

by daiiwinking

| Kitty a răspuns:

Cred, pentru ca de mai multe ori s-a intamplat ceva rau sau bine dupa ce am visat acel lucru...numai ca visele nu ti se arata intru totul, ele sunt ca niste ghicitori pe care tu trebuie sa le descifrezi.si cred ca nu poti face nimic dupa ce ai aflat ce inseamna. pentru ca oricum se va intampla acel lucrustraight face

| costymaximus a răspuns:

Partial.De regula dupa ce n-i se intimpla ceva gasim explicatia in vise.

| BuBuLyNa a răspuns:

Da dar nu tot mereu si pana la urma daca crezi in ele eu cred ca ti se vor intampla! Viseaza cat mai mult big grin!

| amc a răspuns:

Da...cred si mi sa si intamplatwinking. Am visat un sarpe mare, uriash.si am avut probleme a doua ziwinking

| citron a răspuns:

Specialistii au spus ca unele VISURI sunt un fel de premonitii iar restul sunt inlantuiri de imagini, de fenomene psihice si de idei care apar in constiinta omului in timpul somnului

| Alina_5575 a răspuns:

Da, cred mi s-a intamplat chiar de curand ceva (daca te uiti la o intrebare de-a mea o sa vezi), eu personal cred de multe ori am visat si dupa un timp mai scurt mi se adeverea cate ceva nu in totalitate dar totusi happy

| krysy a răspuns:

Eu cred... odata mama si-a pierdut buletinul.si dupa un an a vist ca e dupa sifonie cazut... dupa ce s-a trezit a cautat in locul care l-a visat si acolo era si mie mi s-a intamplat asta cu stiloul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Da, eu cred în vise. Nu o dată visele m-au prevestit!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele ne reprezinta. Din punctul meu de vedere; Doar prin vis omul poate sa isi indeplineasca toate dorintele. In vis ne putem afla destinul, ne eliberam de prozaismul vietii cotidiene. Eliberat de presiunea spatiului si a timpului sufletul poate consuma orice tip de experienta.
E destul de greu sa se indeplineasca visele sau previziunile, si chiar daca se intampla, cred ca uitam si niciodata nu ne dam seama. Eu nu am patit-o niciodata. Nu prea visez, foarte rar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred in vise, dar ma intereseaza cind visezi un vis cam dupa cit timp se poate realiza

| marcy_5560 a răspuns:

Eu sincer cred.ptc toate visele mele sau indeplinit exact asa cum le-am visat intr-un mod este bine dar in altul nu!