| Zetu a întrebat:

cum pot sa resoftez un nokia 5130 expres music? Il am de ceva timp si nu se mai aprinde, am schimbat si bateria si degeaba.
M`am gandit ca poate este din cauza softului si m`am gandit sa il resoftez, dar din pacate nu ma prea pricep.
stie cineva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa poti sa-l resoftezi trebuie sa se aprinda, instalezi PC Suite de la Nokia pe computer si il legi cu cablu la computer. Apoi dai Update soft si gata. Cum al tau nu porneste singura solutie este sa-l duci la atelier. Ei au un cablu special care se leaga in spate si-l resofteaza. S-ar putea ca o piesa sa fie dusa si trebuie inlocuita. Trebuie verificat.