| Lupulalbastru a întrebat:

Cum sa-i spun la preot cand ma voi spovedi ca m-am masturbat intr-un mod cat mai decent?

Răspuns Câştigător
| baddgirl a răspuns:

Din contra, orice gen de pornografie, sau perversiuni sexuale, chit ca le faci in doi sau in unul, tot pacat ramane.Nu trebuie sa ii dai detalii la ceea ce ai facut tu,important e sa o spui in asa fel incat sa nu te simti tu foarte jenat,ca nu esti nici primul si nici ultimul care practica masturbarea si, preot fiind, sunt sigura ca a mai auzit acest pacat.Ii poti spune ca ti-ai provocat singur placeri trupesti, el v-a intelege la ce te-ai referit, dupa care veti trece la urmatorul pacat happy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Preotul este atât de curat?
Pa, pa.

| mona a răspuns:

E suficient sa spui ca ai pacatuit, nu trebuie sa intri in detalii

| Sinitar a răspuns:

Simplu nu ii spui, masturbarea nu este un pacat. este ceva oarecum natural care exista de cand lumea, nu esti nici primul si nici ultimul care s-a masturbat, asa ca stai chill asta nu este un pacat, un pacat era daca fumai sau daca violai pe cineva, sau daca esti invidios, astea sunt pacate nu masturbareabig grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce il intereseaza pe el ca te ai masturbat tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Masturbarea este un pacat, trebuie sa-i spui preotului acest lucru fara nici o retinere sau jena.
Te pup!

| dnk10 a răspuns:

"am urmarit imagini necuviincioase". intelege el laughing

| snAke3 a răspuns:

De exemplu eu cand ma spovedesc ii zic la preot : am facut...
am facut...
si m-am masturbat
ma rog etc.
-preotul nu are voie sa zica nimanui ce spui tu la spovedanie de exemplu:

- ii zpui la parintele X ca am omorat un om. Popa n-are voie sa spuna nimanui
-si oricum Popa cum ii spunem noi laughing este doar un martor lui Iisus te spovedesti ma rog nu intru in detalii ca ai prea mult de citit si te plictisesti laughing ca asas si eu daca vad prea mult scris nu mai citesc tongue

-mai bine spune-i caci la spovedanie tot trebuie spus big grin bafta