| bstancu a întrebat:

Cum scap de balbaiala nu prea stiu. ce sa fac sa scap de ea
am 14 ani sunt baiat spuneti-mi va rog solutii si fara sa merg la medicwinking mersi

3 răspunsuri:
| YoungSteve a răspuns:

Daca nu reusesti poti sa faci "caca...caca...ca.le-ntoarsa laughing"

| thecat29 a răspuns:

Uita-te la filmul The Kings Speech (discursul regelui)...

Ai putea invata ceva de acolo daca esti atent la film si incerci cateva din metodele de acolo (dar serios. nu sa te lasi batut dupa 2-3 minute ca nu reusesti)

Fara exercitii si seriozitate pana reusesti nu se poate. happy

| dandelion a răspuns:

Stii am vazut un film unde personajul principal a scăpat de bîlbîială citind poezii oral. Încearcă si tu! Cred că e o idee destul de bună. Atunci cînd citesti în glas(citeste ceea ce-ți place ție), ți se stimulează cavitatea bucală. Si cu cît o antrenazi mai mult cu atît se văd efectele mai repede. Eu totusi cred că cel mai bine ar fi să consulți un medic.