| Johnny_3038 a întrebat:

Cum va inchipuiti o scoala in secolul XXIII?

Răspuns Câştigător
| SoRandom21 a răspuns:

Pai din moment ce atunci cand era in vigoare comunismul, elevii aveau muuuuult mai putine materii, eu vad scoala secolului XXIII asa:
- 10 ore pe zi de scoala
- teleportatoare care ne duc la scoala sa nu pierdem o ora libera din cele 4 care mai raman (am pus la socoteala si somnul)
- teme cat cuprinde
- pregatiri cat cuprinde la informatica, psihologie, biologie
- lipsa prieteniilor, copiii invata in pauze sau mananca
- comunicare non verbala, copiii au microfoane pe gat care inregistreaza semnalele transmise dar neefectuate
- minicalculatoare implantate in banci
- laptopuri holografice cu touch-holografa? laughing

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Multe calculatoare si multi copii cu mintea goala, de meserie maniaci cswinking

| Psihiatra a răspuns:

Tot computerizat.Profesori in uniforme argintii.Clase luminate parca in setra, Oerele gen fizica, chimie, biologie facute pe ecran 7D.Si mai multe

| Libelle a răspuns:

Nu mi-o inchipui

| NAdrian a răspuns:

Nu o sa mai fie scoli
o sa facem scoala de acasahappy

| ZeTeneL a răspuns:

Foarte Dezvoltata din punct de vedere tehnologic de exemplu sa scrii pe tabla cu un laser :))

http://www.zuum.ro/pagina.php?id=804

| brunettegirll14 a răspuns:

Pai. gen banci transparente thinking si profi robotizati. si noi turnam apa p ei si fac scurt lung dala`laughing

| Catallyn a răspuns:

Mi-o inchipui goala laughing