| anonim_4396 a întrebat:

Salut, curand imi voi pune aparat dentar fix deoarece am probleme cu dintii. Ati pute sa mi spuneti daca odata cu dintii se va indrepta si maxilarul? multumesc

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Maxilarul nu se poate indrepta cu un aparat dentar, doar dantura se indreapta.

Maxilarul se poate indrepta numai in urma unei operatii estetice foarte scumpe si dureroase, unde se pot sparge anumite oase si re-pozitiona, dar numai in anumite cazuri.