| shizofrenia a întrebat:

De ceva timp (2 luni paremise) mi-au pus aparat dentar(doar pe maxilarul de sus). M-am obisnuit destul de repede cu el, insa dupa 1 luna doctorul mi-a spus caa nu se vor indrepta pina nu-mi voi pune si jos (acei de sus sunt rari deoarece maxilarul e prea mare, iar la acei de jos e tot OK) deci, ce sa fac, eu observ schimbari, nu prea mari, deci, peste cit timp ar trebui sa apara schimbari destuli de vizibile?

2 răspunsuri:
| Skumpika06 a răspuns:

Salut.Si eu am purtat aparat dentar dar eu amvut si sus si jos.Nu l-am purtat foarte mult numai vreo 5 luni (din anumite motive) dar mia indreptat forte mult dintii + ca nu l-am purtat numai cand dormem si pe timpul zilei vreo 3-4 ore.Dar difera la fiecare persoana.Eu zic ca ar mai trebui sa astepti putin si apoi te decizi... (Sper ca te-am ajutat.)