| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai simulare in clasa a 8 si teza cum se calculeaza media?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Simularea poate fi trecută în catalog, fie ca teză, fie ca notă. Depinde de profesor. Profesorii din catedra respectivă vor fi cei care vor decide.
Media semestrială se calculează astfel: (3 x media notelor + teza) : 4 =...
Obs: Numai la final se rotunjește media.

2 răspunsuri:
| JustMeForever3 a răspuns:

Simularile nu se trec doar daca vrei si chiar daca se trec, se trec ca si nota la materia respectiva, nu influenteaza teza

| Razvy3k a răspuns:

Se face media claselor 5-8 cu media simularilor si aia e nota de intrare la liceu happy