| Bogdanst a întrebat:

Salut, daca nu era mihaibrasov cu intrebarea despre premonitii nu aveam curaj sa postez intrebarea aceasta, nu stiu ce parere aveti.
De exemplu merg intr-un loc in care nu am fost niciodata, si incep sa imi aduc aminte de parca am mai fost acolo, si intru intr-o stare de panica si devin speriat si nu am stat niciodata sa stau sa vad ce se intmapla mai departe despre locu in care sunt, pur si simplu imi este frica. Am niste senzati care nu le pot explica.De exemplu am fost la o intrunire de motocilcete, si am fost cu un prieten cu motoru am ajuns acolo ne=am plimbat cu mototru, si dupa ceva timp am avut o senzatie ciudata ca se va intampla ceva rau, si sa plimbat din nou cu motoru, si dupa ceva timp a avut accident, am avut o retinere sa nu ma duc cu el cu motoru.Si nu mai o data de mai multe ori mi-sa mai intamplat. Astept parerile voastre.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Ceva exista, nu stiu ce. Eu, de ex., ma gandesc la ceva si peste cateva ore, minute, ce stiu, se intampla. De ex. acum vreo saptamana eram in autobuz si dintr-o data mi-a venit gandul la KFC (desi am mancat acolo de 2 ori in viata mea.). Dupa un minut doua vad taind calea autobuzului o duba de KFC (nici nu stiam ca aia au masina). Ulterior ma gandeam la universitatea de psihologie unde am facut niste cursuri pedagogice si il vad pe geam dupa 2 minute pe un profesor de-acolo mergand pe jos printr-un cartier prin care nu l-am mai vazut niciodata...
Frate-miu si-a facut o prietena si o tot ascundea de mine. Cand i-am zis ca e din Mizil (ce sanse aveam sa nimeresc un oras din Romania) s-a uitat ciudat la mine si a crezut ca am aflat eu cumva (desi n-aveam cum). De unde stiam? Nu stiu!
Iti mai pot povesti multe, ideea e ca imi vin in cap ca un fel de ganduri, mesaje, involuntare care se vor petrece. Nu e neaparat ceva rau, e ceva ce se va intampla. De ce? Nu stiu.
Dar, asa cum zicea la Discovery, intre lumea pe care o vedem si cea pe care nu o vedem exista o infinitate de posibilitati. Sa-ti mai reamintesc crezul ortodox:
Dumnezeu este facatorul "tuturor celor vazute si nevazute". Ce crezi tu ca inseamna nevazute? happy
(am reusit o data sa atrag si o persoana pe care n-o mai vazusem de mult, in sensul in care sa ma intalnesc cu ea, dar... nu mai intru in detalii).
Daca vrei sa mai discutam id. ul meu de mess e mihaidinbrasov

4 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Hai lasa fazele astea de final destiantion

| amanda33 a răspuns:

Explicatia stiintifica e greu de dat dar incerc sa fac una. Sufletul este de fapt o acumulare de energie la nivelul corpului, reactia unor atomi si a unor elemente in organism care pot creea si un camp magnetic. In momentul in care energiile cu aceiasi poli se apropie exista sentimentul de respingere. Faza cu accidentul poate fi din vina la amandoi pentru ca tu i-ai insuflat in subconstient teama ta. L-ai facut sa se teama si nu a mai avut incredere in el si a clacat. El a gresit ca tea ascultat. Cel mai bine cand vine vorba de motoare sa va potoliti, eu am avut un fin pana anul trecut.

| LoveAngel223 a răspuns:

Si eu mai am sentimente de deja vou dar nu prea multe iar despre simtit si eu mai simt

| mihaibrasov a răspuns:

@cristianorudi7 - nu sunt faze de final destination, pentru ca in final destination mureau oameni. Sunt pur si simplu cateva chestii pe care nu le poti tu intelege.