| Meeee2 a întrebat:

De curând am inceput orele de condus sunt la 10 sedinta si nu reusesc sa conduc bine, ma stresez, brusc volanul, nu reusesc sa tin mașina perfect dreapta. Instructorul e bun si calm si mi-a zis ca eu sunt pericol social, să renunț. Eu sunt si prost de fel, adica am avut stări depresive, am fost prin spitale, am o parosomnie numita paralizie de somn, am luat tratament natural de depresie si tot asa ma autocritic. Azi după ședința am avut o stare ca nu sunt bun de nimic si ca vreau sa mor pentru ca nu sunt apreciat, greșesc mereu, alegerile pe care le fac nu sunt bune. Ma cert cu părinți frații si tot asa de ceva timp am ganduri de sinucidere crezând că asa vor dispărea toate.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Gabriel2424 a răspuns:

Consulta un psiholog, te va ajuta sa iti dai seama cine esti si ce vrei de fapt, ai incredere in tine si nu te mai subaprecia, cu toti avem probleme, dar nu ne lasam doborate de ele, tu de ce ai face acest lucru, lupta lupta si iar lupta.