| Guapaaa a întrebat:

Hey TPU, am inceput scoala de soferi la inceputul lui Martie, chestionarele le fac cu 24, 25, ma simt multumita, prima mea sedinta de condus a fost un dezastru deoarece instructorul ma stresa enorm, l am schimbat, si acum am un instructor de care sunt foarte multumita, ei bine, azi am avut a 4 a sedinta, eu nu am mai condus niciodata pana acum, eram total pe langa, tin o viteza constanta, cand conduc o fac drept, curbele le iau bine, foarte rar se intampla sa tine instructorul de volan sau sa apese el pe vreo pedala, dar inca nu am condus in oras, mai am mici probleme cu felul in care franez, sau ca nu ma uit in oglinzi mereu, credeti ca sunt un dezastru? Joi voi avea a 5 a sedinta. Orice sfat imi este de ajutor, va rog sa imi scrieti in privat daca vreti.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Stim ca poti.

| Violleta2022 a răspuns:

Invata Legislatia rutiera din scoarta in scoarta si vei face 26 din 26 de fiecare data, nu uita ca sunt peste 3000 de chestionare de efectuat!

Cat privesc orele de soferie, mai destul de invatat, ca se fac 30 de ore de condus, deci usor si atent la toate manevrele, ca sa le faci corect si cu timpul vei vedea ca merge din ce in ce mai bine.
Succes la examene!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sfat sa îți dăm? Ai un instructor el știe mai bine.