| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema: FOBIE DE CONDUS. Imi doresc sa conduc dar imi e frica rau de tot. Imi tremura tot corpul si nu reusesc sa ma stapanesc, la examen imi tremurau mainile atat de tare incat am reusit cu mare greutate sa-mi scriu numele si cum era de asteptat nu l-am luat. Vreau sa scap de aceasta fobie si sa nu ratez ultima sansa de a lua permisul ( imi expira dosarul) dar nu stiu cum. Sa nu imi spuneti sa renunt pentru ca nu vreau. Imi doresc sa am permis de cand eram mica si voi regreta mult timp de acum inainte daca nu voi reusii nici de data aceasta. Instructorul imi spune ca merg bine (la ore ma simt in siguranta) dar la examen (2 la nr) am dat-o in bara. Imi e frica atunci cand sunt singuraca poate nu fac virajele bine si lovesc pe cineva desii nu merg cu viteza. Ajutooor!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand greu sa fii sofer cand ti e frica si nu poti fi stapan pe masina, nerecomandat de altfel sa fii un astfel de sofer