| nuamnume8329 a întrebat:

Salut, de la ce suma de castig la casele de pariuri iti cere cnp-ul?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la 1 leu in sus!
Iti cere buletinul si cnp-ul la absolut toate castigurile, indiferent ca-i 1 leu sau 1 miliard. Asta sunt regulile.

Oricum, varsta minima sa participi la pariuri si la alte jocuri de noroc este de 18 ani.

Tu ai doar 15 ani, deci imposibil sa joci la pariuri sau alte jocuri.

| nuamnume8329 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc de raspuns, oricum intrebarea am pus-o pentru altcineva, eu nu pariez

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru nuamnume8329):

Și acela pentru care ai pus întrebarea, are CNP, adică buletin?

| nuamnume8329 explică (pentru sadrian46):

Da, are buletin, dar nu este major

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru nuamnume8329):

Dacă nu este major, el nu are legal posibilitatea să joace.
De ce? Căci nu poate înțelege ce sunt pariurile și care este rostul lor. Iar această neînțelegere îi poate distruge viața. De aceea legea îl apără prin această interdicție.

| ywar a răspuns:

50 de lei, pare-mi-se!

| Andreeush a răspuns:

Ți-l cere indiferent de sumă.