| 00Codruț00 a întrebat:

Salut! Eu am luat la simulare pentru pentru evaluare nationala și am luat la romana 5, 55 și la mate 4, 65 credeți în următoarele 3 luni pot sa iau 8 la romana și 7 la mate?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca te pui cu burta pe carte, da, cu siguranta vei lua note mult mai bune la examenul real.Cauta sa iti faci un program si sa te tii de el, sa rezolvi constant variante etc. Asta e cea mai buna strategie.Nu zic de invatat 24/24, normal ca este nevoie de o balanta intre in studiu si timpul liber, dar atat timp cat dai dovada de determinare si muncesti, va fi bine.Succes!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tot ce este posibil, trage tare

| Violleta2022 a răspuns:

Note de 7 si 8 nu cred ca vei putea lua, dar un 5 sau 6 se poate, cu conditia sa pui mana serios pe carte si sa inveti zilnic.