| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt in clasa a 9-a si am inceput sa merg cu autobuzul la scoala si in fiecare dimineata,pe autobuz,un baiat se uita insistent la mine, ba chiar si cand mai venim la scoala.Primele dati am crezut ca se uita la mine doar fiindca era nou venit in cartier, dar in fiecare dimineata se intampla la fel.Nu inteleg de ce se uita la mine :adica sunt multe fete mai frumoase decat mine in statie,dar se uita la mine [nu as putea sa spun ca sunt urata, dar nu sunt ca celelalte fete care umbla numai pe tocuri ..eu port numai tenesi,nu ma imbrac "foarte la moda", etc.].Nu stiu ce sa cred...Am uitat sa va spun:de fiecare data cand urcam in autobul, ma lasa sa urc in fata lui [eu intotdeauna sunt cu o colega], dar pe colega mea si alte fete nu le prea lasa. poate ca este doar un "gentleman"..Se vede pe el ca este timid si poate de aceea nu a spus nimic.dar nu stiu ce sa zic..Nici macar nu stiu cum il cheama.dar avantajul meu este ca o fosta colega este vecina cu el si ma gandeam sa o intreb cum il cheama [dar mi` e frica sa nu ii spuna ca il plac sau ceva de genul fiindca e in stare]..Nu stiu ce sa cred...Voi ce parere aveti? Ma gandeam sa ma bag in seama cu el.dar nu sa il intreb cum il cheama, etc...ci doar ceva simplu..prin care sa ii atrag atentia, sa il intreb cat este ceasul sau ceva asemanator

3 răspunsuri:
| adeee79 a răspuns:

Pai daca mergi cu autobuzul ia loc langa el si incepe sa vorbeti cu el adica sa-l intrebi in ce clasa e sau daca e coleg cu nu stiu cine sau orice vrei tuwinking

| kiddscream a răspuns:

Paii de exemplu poti sa te pui langa el daca vrei sa intri in vorba cu el..sau cand coborati din autobuz daca coborati la aceeasi statie ii spui buna si ii spui esti foarte politicos sau din astea laughing si te prezinti...il intrebi esti nou pe aici? si se rezolva... daca e si frumos s-ar putea sa iasa ceva frumos laughing smug

Sper ca te-am ajutat :*

| AshuraElric a răspuns:

Nu, nu este un gentleman, doar isi cunoaste interesele, atata tot. Vrei sa-i atragi atentia...dar n-ai facut asta deja? whistling Ce-ai putea face in plus...n-ar fi rau daca i-ai zambi, uneori.Si acum pe bune, sunt atatea metode prin care ii poti cere fostei tale colege informatii despre el fara a intra la banuieli (si daca isi da seama cu atat mai bine, asta va grabi un pic procesul). Poate chiar te place, poate nu, dar cu siguranta nu vei afla asta daca astepti imposibilul (totusi trebuie admirat modul in care-l acuzi ca este timid cand si tu te afli in aceeasi barca, sau oricum in apropierea ei) thinking El ti-a demonstrat de atatea ori ca are un interes fata de tine, acum este randul tau, incearca sa mergi de cateva ori singura, cine stie, poate colega ta il inhibabatting eyelashes si va avea curajul sa intre in vorba cu tine.