| anonim_4396 a întrebat:

Eu fac naveta la liceu, iar pe autobuz este un baiat care se uita tot timpul la mine, foarte insistent.Eu sunt in clasa a 9-a si abia acum am inceput sa merg cu autobuzul si in fiecare dimineata il vad in statie [si intotdeauna de uita la mine laughing.]. Intr-adevar, este dragut, dar habar nu am cum sa intru un vorba cu el..in fine..nu asta e problema..De fiecare data cand urcam in autobul, ma lasa sa urc in fata lui [eu intotdeauna sunt cu o colega], dar pe colega mea si alte fete nu le prea lasa laughing. poate ca este doar un "gentleman" laughing...Nu stiu ce sa cred..intotdeauna se uita insistent la mine, dar pana acum nu mi-a zis nimic...
Vreau parerei! happy

2 răspunsuri:
| Sandrinna a răspuns:

Daca te lasa sa te urci in fata lui, ceea ce nu obisnuieste pentru celelalte fete sa faca, inseamna ca simte ceva.
incearca sa vorbesti cu el.
poti sa te saluti odata cu el si sa te asezi linga el sau pur si simplu poti sa ii spui multumesc ca iti da voie sa urci in fata lui.gaseste metode ca sa incepi a comunica cu el)
sper ca te-am ajutat.

| AlessyaLove a răspuns:

E mai mult ca sigur ca te plc, nu de alta dar asa mi se intampla si mie cand faceam naveta la scoala, daca vezi ca el nu zice nimic, fa tu primul pas big grin, dc nu?tongue