| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat [adica nu imi place, deoarece nu-l cunosc asa bine, dar mi se pare dragut]..Amandoi suntem in clasa a 9-a, la aceeasi scoala dar in clase diferite [eu sunt in mi1, iar el este in mi2]..stam in acelasi cartier [cu toate ca nu plecam dimineata cu acelasi autobuz,dar miercurea ne intoarcem la aceeasi ora].De fiecare data cand suntem in autobuz, se uita la mine [nu se uita insistent, dar incearca tot felul de metode de a se uita la mine ..nu stiu cum sa zic laughing], intotdeauna ma lasa in fata [cand urcam in autobuz.cu toate ca sunt mai multe fete, dar ma lasa doar pe mine laughing]. Odata l`am salutat pe facebook, dar nu mi-a raspuns[adevarul e ca nu prea umbla pe facebook si nu e obsedat de like`uri laughing].
Problema este ca nu stiu cum sa intru in vorba cu el..cu toate ca ar fi mai bine sa intre el in vorba cu mine laughing...Nu cred ca el stie ca sunt la aceeasi sectie cu el si de aceeasi varsta, dar odata statea in autobuz in fata mea si mai eram cu o colega si am inceput sa vorbesc tare despre profilul meu, sa ma auda laughing.dar nu mi-a zis nimic. ceva sfaturi? happy

2 răspunsuri:
| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Pai sfatul meu ar fi sa iti iei inima in dinti si sa ii spui buna, fata in fata. Nu te mananca, si nu s-ar putea intampla nimic rau.
Asa, vorbind cu el, afli daca si el te place si daca aveti lucruri in comun, subiecte de vorba etc.
Preia initiativa, nu astepta sa ti-o ia alta inainte happy Bafta!

| Daniel_Cimpan_1990 a răspuns:

Daca iti acorda prioritate si incearca sa se uite la tine in diverse moduri, probabil te place si el dar spune-i acum pana nu e prea tarziu. Am patit si eu la fel dar cu o fata ea ma placea intr-un fel si eu la fel dar nu i-am spus la timp si a luat-o altu.