| SuntDoiAnonimi a întrebat:

Salut fratilor.De 3 săptămâni încoace am început să facem repetiții pentru valsul de la banchet.Eu am dansat cu o fată cu care am destule in comun, adică am foarte multe de discutat cu ea si imi place sa imi petrec timpul cu ea.In timpul fiecărei repetiții râdeam si discutam.Aseara am avut banchetul si m-am distrat foarte tare cu prietenii mei dar si cu ea.A ținut neaparat sa ne fie făcute poze profesionale împreună.La un moment dat eram cu băieții prin restaurant si toata clasa ma cauta ca sa fac poza împreună cu ea.In timpul horei am luat-o in centru si am dansat.Pot spune ca noi am fost sufletul petrecerii.Mai tarziu, m-a luat si ea pe mine la un dans modern, manele etc.In timpul zilei de azi cand ma gândeam ca deja a trecut totul am realizat ca sunt îndrăgostit de ea.Chestia e că unui prieten i s-a facut rau si a trebuit sa plec putin mai repede de la banchet.Nu i-am spus decât celui mai bun prieten al meu despre asta.El a ramas șocat sa audă ca sunt îndrăgostit de ea, mai ales ca după ce am plecat eu nu a mai dansat deloc.Suntem in clase diferite, in colturi diferite ale școlii iar săptămâna ce urmează e ultima de scoala pentru noi.Ce ar trebui să fac? Adică am văzut ca a mai dansat și cu alți băieți(sunt mai gelos de felul meu), asa ca nu stiu daca am fost doar parteneri la banchet sau am putea fi mai mult.Chiar nu stiu cum sa abordez situația, asa ca va rog sa imi dati un sfat sau o idee despre ce as putea face.Tin sa mentionez ca nu o cunoșteam inainte de repetiții însă ne-am cunoscut foarte bine in timpul celor 15 ore de repetiții.Ea este mai baietoasa, ma tachineaza, însă nu stiu de ce pur si simplu ma simt atras de ea.E foarte greu de explicat insa sunt sigur ca cineva va intelege ce vreau sa spun.
Dacă ați citit până aici, aveti respectul meu!
Mersi!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Ai putea incerca sa vorbesti cu ea, nu ti-e greu ca deja va cunoasteti. Daca ai prieteni pe la ea prin clasa, du-te pe acolo si baga-te in vorba cu ea. Sau scrie-i pe FB si spune-i ca danseaza foarte bine si te-ai simtit foarte bine cu ea la banchet, vezi cum raspunde, incearca sa mai continui conversatia si daca merge totul bine dupa ceva timp de discutii o poti intreba daca vrea sa iesiti pe afara, la o prajitura ceva.

2 răspunsuri:
| MrSnow a răspuns:

Părerea mea e să îi spui
Din ce ai zis și tu fata te place
ar trebui să îi spui asta, fiindcă e păcat să o lași să treacă pe lângă tine
abordeaz-o, fii natural și încearcă să fii calm
scoate-o la o întâlnire
dar fii diferit
(nu o scoate la suc, cum fac toți
mergi cu ea să hrăniți porumbeii în parc de exemplu)
și ce pot spune e că trebuie să o abordez, și dacă nu te place asta e
fii bărbat
baftă și aștept să îmi spui cum stă treaba

| 54kuv a răspuns:

Mergi la ea, spune-i ca ai venit sa o vezi, de ce nu ai putut sta pana la sfarsit la bal ca sa ii ceri si nr de tel (daca nu-l ai deja) si invit-o in oras. daca te-a placut te-a placut pentru cine esti tu si nu pentru ce ti-ar place tie sa pozezi in fata ei (daca ai fost sincer ce ea). Si scapa de Gelozie. O sa-ti aduca numai necazuri in relatii. Teoria mea e ca gelozia e lispa increderii, iar daca nu ai incredere nu merita sa fii intr-o relatie cu aceea persoana.